Grupa przedszkolna ogólnodostępna również dla dzieci z niepełnosprawnościami 

Zajęcia z jogi w Przedszkolu Milenium „Mali Odkrywcy”

14 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia jogi dla przedszkolaków. Dzieci poznały różne pozycje, w których ćwiczyły równowagę, poprawną postawę, koncentrację i koordynację ruchową. Zajęcia z jogi w Przedszkolu Milenium „Mali Odkrywcy” są regularnym elementem, wprowadzonym by rozwijać dzieci zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie i są wliczone w cenę czesnego. Poza jogą dzieci cyklicznie biorą udział także w alpakoterapii i dogoterapii.

Korzyści i zalety zajęć z jogi w Przedszkolu Milenium „Mali Odkrywcy”

Joga jako zajęcia dodatkowe w przedszkolu to coraz bardziej popularna forma aktywności dla dzieci, która przynosi wiele korzyści zarówno dla ich fizycznego, jak i emocjonalnego rozwoju. Joga w przedszkolu może być świetnym sposobem na promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

Przedszkole i joga to połączenie, które może pomóc dzieciom w nauce koncentracji, relaksacji oraz w rozwijaniu koordynacji ruchowej i równowagi. Ponadto, joga może wspierać rozwój umiejętności społecznych oraz wzmacniać poczucie własnej wartości. Joga dla dzieci nie musi być skomplikowana. W przedszkolu można wprowadzić proste ćwiczenia jogi, ważne jest, aby były przeprowadzane w sposób bezpieczny i dostosowany do wieku dzieci.

Korzyści z ćwiczenia jogi przez przedszkolaków

Harmonogram zajęć w Przedszkolu Milenium „Mali Odkrywcy” uwzględnia regularne sesje jogi, które są wpisywane w ramowy rozkład dnia, aby przedszkolaki ćwiczyły systematycznie. Joga niesie za sobą też wiele zalet, szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym:

Prawidłowa postawa ciała dzięki ćwiczeniom jogi

Ćwiczenia jogi mogą pomóc dzieciom w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, co może zapobiec problemom z kręgosłupem w przyszłości. Joga może pomóc wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy, co przyczynia się do ogólnego zdrowia i samopoczucia dziecka.

Joga jako narzędzie do radzenia sobie z napięciem mięśniowym i stresem

Ćwiczenia jogi uczą dzieci, jak rozluźnić mięśnie i oddech, co może przyczynić się do obniżenia poziomu stresu i napięcia mięśniowego. Dzięki temu dzieci mogą lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami, a także poprawić swoje ogólne samopoczucie i zdrowie.

 

 

Rekrutacja do przedszkoli 2023/2024 trwa - zapisz swoje dziecko do jednej z 4 grup przedszkolnych:

 • Grupa dla dzieci z niepełnosprawnością

  W trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu Milenium stawiamy na małe grupy przedszkolne. Grupy ogólnodostępne liczą tylko ok. 20 dzieci, a grupa dla dzieci z niepełnosprawnością – nie więcej niż 5 dzieci.

 • Nasze przedszkole to terapeutyczne wyposażenie i przestrzeń stworzona dla dzieci

  Nasze przedszkole to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, do ich dyspozycji czekają kolorowe sale ze sprzętem multimedialnym i klimatyzacją, sala terapeutyczna SI z wyposażeniem, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, pełnowymiarowe boisko, sala gimnastyczna, stołówka, biblioteka i ogródek.

 • Darmowe Przedszkole Gniezno

  Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” w Gnieźnie jest zupełnie bezpłatne dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – czesne wynosi wówczas 0 zł. Oprócz opieki w godzinach 6:30-17:00 zapewniamy również wiele dodatkowych benefitów, np. opiekę specjalistów, darmową wyprawkę i festyny rodzinne.

 • Logopeda, terapeuta SI, psycholog dziecięcy i osteopata

  Wszystkie osoby, które mają w naszym przedszkolu kontakt z dziećmi to wspaniali pedagodzy, dla których codzienna praca to pasja. Oprócz wykwalifikowanych pedagogów wychowania przedszkolnego z naszymi dziećmi na co dzień pracuje logopeda, terapeuta Si, psycholog dziecięcy i osteopata.

Zadzwoń

61 4245007