Grupa przedszkolna ogólnodostępna również dla dzieci z niepełnosprawnościami 

Alpakoterapia w Przedszkolu Milenium "Mali Odkrywcy"

W ostatnich dniach nasze przedszkole ponownie miało przyjemność gościć wyjątkowych przyjaciół – alpaki. To spotkanie dostarczyło dzieciom niezapomnianych chwil i pozytywnie wpłynęło na atmosferę. Alpaki są stałym elementem terapeutycznym naszego przedszkola, ponieważ pozytywnie wpływają na rozwój, samopoczucie i kompetencje społeczne dzieci.

Dlaczego terapia z udziałem tych uroczych stworzeń może być tak ważna? Alpakoterapia to forma terapii zwierzęcej, która wykorzystuje kontakt i interakcję z alpakami do poprawy zdrowia emocjonalnego i fizycznego. Alpaki, spokojne i łagodne zwierzęta, są idealnymi towarzyszami w procesie terapeutycznym. Charakteryzują się spokojnymi i łagodnymi osobowościami, a ich obecność pomaga dzieciom poczuć się bezpiecznie i zrelaksować, co może być szczególnie istotne dla tych, którzy doświadczają stresu lub lęku. Dla dzieci z niepełnosprawnościami, alpakoterapia może być skutecznym narzędziem wspierającym rozwój. Poprzez terapię z alpakami, dzieci mogą ćwiczyć koncentrację, rozwijać umiejętności komunikacyjne i pracować nad motoryką.

Poza alpakoterapią w naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się zajęcia z dogoterapii i jogi dla dzieci.

Rekrutacja do przedszkola 2024/2025 trwa - zapisz swoje dziecko do jednej z 4 grup przedszkolnych:

 • Grupa dla dzieci z niepełnosprawnością / Opieka specjalistów

  "Mali Odkrywcy" to przedszkole ogólnodostępne również dla dzieci z niepełnosprawnością, które zaprasza dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, Afazją ruchową i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wszystkie osoby, które mają w naszym przedszkolu kontakt z dziećmi to wspaniali pedagodzy, dla których codzienna praca to pasja. Oprócz wykwalifikowanych pedagogów wychowania przedszkolnego z naszymi dziećmi na co dzień pracuje logopeda, terapeuta Si, psycholog dziecięcy i osteopata.

 • Czesne 0 zł / Bogate wyposażenie

  Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” w Gnieźnie jest zupełnie bezpłatne dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – czesne wynosi wówczas 0 zł. Oprócz opieki w godzinach 6:30-17:00 zapewniamy również wiele dodatkowych benefitów, np. opiekę specjalistów, darmową wyprawkę i festyny rodzinne. Nasze przedszkole to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, do ich dyspozycji czekają kolorowe sale ze sprzętem multimedialnym i klimatyzacją, sala terapeutyczna SI z wyposażeniem, basen z kulkami, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, pełnowymiarowe boisko, sala gimnastyczna, stołówka, biblioteka i ogródek.

 • Jesteśmy otwarci od 6:30 do 17:00

  Staramy się zapewnić elastyczność i wygodę dla rodziców, oferując opiekę i edukację na najwyższym poziomie w ramach naszych szerokich godzin otwarcia. Zapewniamy ciepłą i przyjazną atmosferę, dzięki której każdy dzień w naszym przedszkolu to czas pełen zabawy, nauki i rozwoju.

 • Bogata oferta zajęć

  W trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu Milenium stawiamy na małe grupy przedszkolne. Grupy ogólnodostępne liczą tylko ok. 20 dzieci. Dzieci mogą również uczestniczyć w zajęciach dodatkowych takich jak: zajęcia sportowe Kangur, zajęcia z Lego, zajęcia taneczne czy wycieczki. A w ramach czesnego dzieci biorą udział w zajęciach z j. angielskiego, alpakoterapii, dogoterpaii, logopedii oraz mają zajęcia z jogi dla dzieci.

Zadzwoń

61 4245007