Aktualności

Teatr i muzyka w grupie Pytalskich

W grupie Pytalskich dużo się działo. Nasza sala zmieniła się w scenę i rozbrzmiewała muzyką klasyczną Vivialdiego oraz płynącą  z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Muzyka „Cztery pory roku” stała się świetną okazją do wykonania obrazu zimowego farbami i tańca z wstążkami. Poznaliśmy i graliśmy na wielu instrumentach.

Czytaj dalej

Zimowe eksperymenty Tropicieli

Tropiciele uwielbiają zimę, która zainspirowała ich do wielu ciekawych odkryć sensorycznych oraz  ćwiczeń motoryki małej. Przedszkolaki z grupy Tropicieli w minionym tygodniu dokonały wielu eksperymentów, które nauczyły ich wiele. Dzieci poznały właściwości śniegu poprzez swoje zmysły. Odpowiedzieliśmy sobie na wiele pytań dotyczących właściwości śniegu.

Czytaj dalej

Dzień Kota

Dnia 17 lutego przedszkolaki ze wszystkich grup odwiedziły bibliotekę szkolną. Tego dnia w bibliotece obchodzony był „Dzień kota”, z tej okazji pan Remigiusz z biblioteki przeczytał dzieciom bardzo interesującą książkę pt. „Mruk” Renaty Piątkowskiej. Przedszkolaki słuchały z wielkim zainteresowaniem.  Każdy przedszkolak wykonał także, swego własnego „kociaka z papieru”. Dzieci z pewnością jeszcze odwiedzą bibliotekę, by wypożyczyć swe ulubione książeczki.

Czytaj dalej

Walentynki w grupie Tropicieli

W piątek 12 lutego 2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Grupa "Tropicieli" wraz z wychowawczyniami tego dnia ubrała się na czerwono i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniale i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.

Czytaj dalej

Walentynki w grupie Bystrzaków

W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki, Bystrzaki poznały więc tradycję tego święta oraz jego patrona. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Przedszkolaki dodatkowo połączyły zabawę z nauką wykonując działania matematyczne, szukając pary, wrzucając litery do „Potworka Głodomorka” itp.

Czytaj dalej

Walentynki w grupie Pytalskich

Piątkowy dzień w grupie Pytalskich minął nam w miłym i walentynkowym nastroju. Tego dnia nasza sala przybrała kolor czerwony, a serduszka przypominały nam o tym wyjątkowym święcie. Mieliśmy niezwykłe odwiedziny Skarpetki i Rękawiczki znanych nam postaci bajkowych, które opowiedziały dzieciom dlaczego warto być miłym dla wszystkich i co to znaczy kogoś kochać.

Czytaj dalej

Zadzwoń

61 4245007