Aktualności

Dzień sportu w grupie Tropicieli

Dzień Sportu w przedszkolu był okazją do zdrowej aktywności, rozwijania zainteresowań sportowych oraz przypomnienia nazw dyscyplin.

Tego dnia do przedszkola wszystkie dzieci i ich wychowawczynie  przyszły do Przedszkola w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Czytaj dalej

Dzień sportu w grupie Pytalskich

W dzień sportu u Pytalskich dużo się działo. Od samego rana dowiedzieliśmy się, dlaczego warto ćwiczyć i wykonaliśmy plakaty  promujące zdrowy styl życia w myśl zasady „Sport to zdrowie”!

Czytaj dalej

Dzień sportu w grupie Bystrzaków

10 maja w grupie ,,Bystrzaków’’ odbyły się zawody sportowe. Tego dnia dzieci do przedszkola przyszły w strojach sportowych. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej i kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz nabywanie wiary we własne siły i możliwości.

Czytaj dalej

Aktywności u Pytalskich

U Pytalskich ciągle się coś dzieje! Pozostając  na przykład w tematyce Domów konstruowaliśmy nasze wymarzone domy z klocków! Z masy solnej Pytalscy  wykonali odciski kluczy w myśl, że każde drzwi mają swój klucz.  Stworzyliśmy grupowy projekt osiedla domków jednorodzinnych.

Czytaj dalej

Patriotycznie u Pytalskich

W piątek sala w grupie Pytalskich przybrała barwy biało-czerwone. Z okazji zbilżających się narodowych obchodów majowych Pytalscy przypomnieli sobie symbole narodowe.

Czytaj dalej

Majowe święta w grupie Bystrzaków

Miesiąc maj rozpoczynają trzy bardzo ważne dla wszystkich dni: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Uchwalenia Konstytucji. To dobry czas na rozmowy z dziećmi o historii naszego kraju, jego tradycjach i pięknie. Bystrzaki z uwagą słuchały lekcji historii i patriotyzmu.

Czytaj dalej

Turniej patriotyczny w grupie Tropicieli

Dzieci z grupy Tropicieli brały udział w turnieju wiedzy patriotycznej – „Kocham Cię Polsko!”. Przedszkolaki zostały podzielone na dwie drużyny. Każda z drużyn kolejno rozwiązywała różne zadania.

Czytaj dalej

Dzień Ziemi w grupie Pytalskich

Grupa Pytalskich dba o przyrodę i naszą kochaną Ziemie, dlatego uroczyście obchodziliśmy imieniny Ziemi. Tego dnia w  naszej sali przeważały kolory zielony i niebieski. Pojawiły się też jakieś niedobre „Śmiecuchy”, które zrobiły nam straszny bałagan.

Czytaj dalej

Dzień Ziemi w grupie Tropicieli

W czwartek Tropiciele obchodzili Dzień Ziemi. Pani Ziemia przyniosła do przedszkola list z zadaniami dla dzieci. Tym razem musieli podzielić się na cztery drużyny i wszystkie zadania wykonywać drużynowo. Pierwszym zadaniem było złożenie przysięgi obrońcy przyrodę, następne zadania to m.in. puzzle, układanie podanych wyrazów i zdań, segregowanie śmieci, układanie sekwencji według wzoru, kodowanie na macie, praca plastyczna, wyławianie śmieci ze zbiornika wodnego, na końcu dzieci poszły na dwór szukać lupa mrówek i oglądać ziemie.

Czytaj dalej

Zadzwoń

61 4245007