Przedszkole w Gnieźnie z grupą terapeutyczną

Przedszkole z grupą dla dzieci niepełnosprawnych w Gnieźnie zaprasza dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, Afazją ruchową i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” to specjalne przedszkole ogólnodostępne posiadające grupę terapeutyczną. Milenium to przedszkole dla dzieci z Autyzmem, Zespołem Downa, Zespołem Aspergera, Afazją ruchową i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Dla dzieci niepełnosprawnych przedszkole jest zupełnie darmowe – czesne 0 zł.

Co oferuje nasze przedszkole dzieciom z niepełnosprawnościami?

• Małe grupy terapeutyczne - do 5 osób - dzieci pracują w bogato wyposażonej sali dydaktyczno-terapeutycznej,
  • Stopniowo wdrażamy podopiecznych do grupy integracyjnej wg. indywidualnego planu socjalizacji, poprzez łączenie wybranych zajęć z grupą pozostałych przedszkolaków, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, przyrodnicze, sportowe, “Kangur”, zooterapia, uroczystości przedszkolne, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.
  • Zindywidualizowane podejście terapeutyczne realizowane
w oparciu o IPET - Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny i wsparcie dla rodziców (warsztaty terapeutyczne)
  • Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego z dostosowaniem do potrzeb każdego dziecka
  • Rewalidacja indywidualna prowadzona zgodnie z zaleceniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej integracja sensoryczna, arteterapia, terapia behawioralna, joga, terapia ręki, światłoterapia, dogoterapia, intensywna terapia logopedyczna, metoda W.Sherborne, gimnastyka mózgu P.Dennisona, muzykoterapia, itp.
  • W grupie terapeutycznej jednocześnie pracują: nauczyciel prowadzący i nauczyciel wspomagający (przygotowani do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) oraz terapeuta i pomoc nauczyciela.

Zapraszamy do kontaktu rodziców dzieci 2,5-4-letnich pod numerem telefonu 61 424 50 07 lub 690 942 977 bądź mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dzieci niepełnosprawne przedszkole autyzm zespół downa aspergera przedszkole integracyjne grupa terapeutyczna gniezno

Zapraszamy!
Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy”
ul. Leopolda Okulickiego 3a, 62-200 Gniezno