grupa terapeutyczna integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych gniezno przedszkole milenium autyzm asperger zespół downa

Grupa przedszkolna dzieci z niepełnosprawnościami - Odkrywcy

mgr Kinga Nowaczyk, mgr Sandra Wojtkowiak, mgr Ewelina Ornatek (wychowawca grupy Odkrywców)

Nasza grupa ,,Odkrywcy” liczy 7 dzieci. Są to dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w tym spektrum autyzmu. Dzięki nielicznej grupie terapeuci mają możliwość zindywidualizowania programu nauczania, potrzeb i możliwości dzieci. Codzienna praca opiera na indywidualnym planie dnia, co ułatwia dzieciom funkcjonowanie w społeczności przedszkolnej. Oprócz pracy indywidualnej, pracujemy w małych grupach, a także stosujemy naukę włączającą poprzez integrację z innymi grupami, w formie zabaw swobodnych, spacerów, imprez okolicznościowych, wycieczek itp.