Grupa przedszkolna ogólnodostępna również dla dzieci z niepełnosprawnościami 

Festyn i Dzień Rodziny

Teren Przedszkola i Szkoły Podstawowej Milenium był wczoraj (6.6.2023) areną wyjątkowego festynu rodzinnego, który przykuł uwagę uczniów i rodziców z całego miasta. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję spędzić razem niezapomniany czas na terenie naszej szkoły, ciesząc się mnóstwem atrakcji i zabaw.

Dla przedszkolaków to wydarzenie zaczęło się już wcześniej. Świętowali oni bowiem Dzień Rodziny. W małej auli Milenium wszystkie grupy zaprezentowały swoje muzyczne, taneczne i recytatorskie umiejętności, które podziwiali zaproszeni goście – rodzice. Następnie wszyscy udali się na festyn.

Już od samego wejścia na festyn można było poczuć rodzinną atmosferę. Dzieci i dorośli wędrowali między kolorowymi stoiskami pełnymi atrakcji. Jednym z najpopularniejszych punktów była strefa malowania twarzy, gdzie każdy mógł stać się bohaterem swojej ulubionej bajki lub zwierzęciem. Dzieci z dumą prezentowały swoje nowe tatuaże, które zdobiły ich ramiona i dłonie.

Obok malowania twarzy znajdowała się sekcja z balonowymi zwierzakami, które powodowały uśmiech na twarzy wśród najmłodszych uczestników festynu. Dzieci mogły wybrać swojego ulubionego balonowego przyjaciela i uścisnąć go mocno w ramionach.

Wielką atrakcją był również kącik malowania na folii, gdzie młodzi artyści mogli rozwinąć swoją wyobraźnię i stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Kolorowe farby i pędzle były dostępne dla wszystkich chętnych, którzy pragnęli wziąć udział w tej kreatywnej zabawie.

Dla najmłodszych gości przygotowany był tor sprawnościowy, na którym mogli pokazać swoje zdolności ruchowe i sprawność fizyczną. Dzieci radośnie przeskakiwały przez przeszkody i biegały z uśmiechem na twarzy, zdobywając pochwały od rodziców.

Miłośnicy sportu również znaleźli coś dla siebie na festynie. Zorganizowane zostały różne zabawy sportowe, takie jak tor przeszkód czy wyścigi na workach. Rodzice i dzieci entuzjastycznie angażowali się w te rywalizacje, tworząc niezapomniane wspomnienia.

Dużą popularnością cieszył się dmuchany zamek. Dzieci wbiegały na niego, skakały i śmiałym ruchem zjeżdżały po wielkim zjeżdżalni. To był prawdziwy raj dla wszystkich małych odkrywców.

Na festynie nie mogło zabraknąć również niezwykłych zwierząt. Alpaki przyciągały wzrok uczestników swoją uroczą prezencją. Dzieci miały okazję przyjrzeć się im z bliska i pogłaskać ich miękką wełnę. Zwierzęta te były prawdziwą atrakcją dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kolejnym punktem programu był widowiskowy pokaz tańca przygotowany przez uczennice szkoły podstawowej, który zachwycił wszystkich obecnych. Dziewczęta prezentowali dynamiczne i zjawiskowe układy, wzbudzając entuzjazm publiczności. Ich zwinne ruchy i synchronizacja sprawiły, że występ był niezapomniany.

Na zakończenie festynu odbył się pokaz Capoeiry - brazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem. Uczestnicy mogli podziwiać wirtuozerię i elastyczność tancerzy, którzy prezentowali widowiskowe akrobacje i dynamiczne uderzenia. Atmosfera była niesamowita, a energia w powietrzu wyczuwalna.

Podczas całego wydarzenia uczestnikom festynu towarzyszył wóz strażacki i radiowóz policyjny. Dzieci mogły także wziąć udział w zajęciach muzycznych i odwiedzić strefę baniek mydlanych.

Organizatorzy festynu zadbali o to, aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy, mieli okazję do wspaniałej zabawy i ciekawych doświadczeń. Festyn rodziny w Milenium na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

Rekrutacja do przedszkola 2024/2025 trwa - zapisz swoje dziecko do jednej z 4 grup przedszkolnych:

 • Grupa dla dzieci z niepełnosprawnością / Opieka specjalistów

  "Mali Odkrywcy" to przedszkole ogólnodostępne również dla dzieci z niepełnosprawnością, które zaprasza dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, Afazją ruchową i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wszystkie osoby, które mają w naszym przedszkolu kontakt z dziećmi to wspaniali pedagodzy, dla których codzienna praca to pasja. Oprócz wykwalifikowanych pedagogów wychowania przedszkolnego z naszymi dziećmi na co dzień pracuje logopeda, terapeuta Si, psycholog dziecięcy i osteopata.

 • Czesne 0 zł / Bogate wyposażenie

  Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” w Gnieźnie jest zupełnie bezpłatne dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – czesne wynosi wówczas 0 zł. Oprócz opieki w godzinach 6:30-17:00 zapewniamy również wiele dodatkowych benefitów, np. opiekę specjalistów, darmową wyprawkę i festyny rodzinne. Nasze przedszkole to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, do ich dyspozycji czekają kolorowe sale ze sprzętem multimedialnym i klimatyzacją, sala terapeutyczna SI z wyposażeniem, basen z kulkami, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, pełnowymiarowe boisko, sala gimnastyczna, stołówka, biblioteka i ogródek.

 • Jesteśmy otwarci od 6:30 do 17:00

  Staramy się zapewnić elastyczność i wygodę dla rodziców, oferując opiekę i edukację na najwyższym poziomie w ramach naszych szerokich godzin otwarcia. Zapewniamy ciepłą i przyjazną atmosferę, dzięki której każdy dzień w naszym przedszkolu to czas pełen zabawy, nauki i rozwoju.

 • Bogata oferta zajęć

  W trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu Milenium stawiamy na małe grupy przedszkolne. Grupy ogólnodostępne liczą tylko ok. 20 dzieci. Dzieci mogą również uczestniczyć w zajęciach dodatkowych takich jak: zajęcia sportowe Kangur, zajęcia z Lego, zajęcia taneczne czy wycieczki. A w ramach czesnego dzieci biorą udział w zajęciach z j. angielskiego, alpakoterapii, dogoterpaii, logopedii oraz mają zajęcia z jogi dla dzieci.

Zadzwoń

61 4245007