Spotkanie z osobami ze spektrum autyzmu: Poznaj ten świat - Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy 18 października o godz. 10:30 do auli Milenium na niezwykle ciekawe i inspirujące wydarzenie – „Spotkanie z osobami ze spektrum autyzmu: Poznaj ten świat”.

Prelegentami będą osoby, które najlepiej wiedzą, jak wygląda świat osób ze spektrum autyzmu, ponieważ sami do niego należą: Jan Gawroński i Kacper Rudak - samorzecznicy, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i codzienności.

Szczególnie zapraszamy rodziców osób ze spektrum autyzmu, by mogli dowiedzieć się, jak wygląda rzeczywistość prelegentów – osób zmagających się na co dzień z wyzwaniami i trudnościami, jakie niesie za sobą spektrum autyzmu. Pomimo tych wyzwań, Jan i Kacper przezwyciężają je, osiągają swoje cele, a także spełniają marzenia.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w pierwszej kolejności rezerwowane będą miejsca dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu (wejście bezpłatne przy okazaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). W celu rezerwacji prosimy o wyrażenie chęci udziału drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

• 18 października 2023 r. o godz. 10:30
  • Aula Milenium (ul. Okulickiego 3a w Gnieźnie)
  • Organizatorami spotkania są Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium i Przedszkole Milenium ”Mali Odkrywcy” również dla dzieci z niepełnosprawnościami.
  • Wejście bezpłatne przy wcześniejszym zapisie --> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie z osobami ze spektrum autyzmu: Poznaj ten świat

Jan Gawroński jest działaczem w Fundacji Autism Team, Inicjatywie Obywatelskiej „Chcemy całego życia!” oraz Inicjatywie „Nasz Rzecznik”. Jest pomysłodawcą i organizatorem Klubu Świadomej Młodzieży, studentem Młodzieżowego Uniwersytetu Prawa, a także aktorem grupy teatralnej Autentyczni Artyści. Nieustannie prowadzi interwencje, pisze listy, zwraca uwagę na poważne problemy społeczne osób w spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami. W 2019 roku wygłosił mowę na temat potęgi różnorodności na konferencji TEDxKids, w 2020 roku został uhonorowany Lodołamaczem Specjalnym za szczególną wrażliwość społeczną, promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia, a w 2021 roku został laureatem nagrody „Młody Człowiek bez barier”.

Kacper Rudak jest absolwentem pedagogiki oraz studiów inżynierii środowiska na Politechnice Koszalińskiej i prelegentem na konferencjach poświęconych tematyce spektrum autyzmu. Jako samorzecznik i pedagog propaguje świadomość spektrum autyzmu w szkołach w całym kraju. W 2019 roku wziął udział w debacie samorzeczników z okazji XXX-lecia Solidarności w Gdańsku, w 2021 roku był prelegentem na międzynarodowej konferencji szkoleniowej „Fascynujące umysły" w Warszawie, w 2022 roku prowadził szkolenie "Edukacja włączająca w praktyce. Perspektywa samorzecznicza.”, a w 2023 roku szkolenie z zakresu pracy z uczniami ze spektrum autyzmu podczas Szkoleniowej Rady Pedagogicznej w X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu, a także był prelegentem podczas seminarium w ramach projektu „Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów” na Uniwersytecie w Białymstoku.