Pierwszy dzień wiosny w grupie Bystrzaków

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno,
 My Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”

– tymi słowami grupa bystrzaków przywitała wiosnę. W tym dniu nie zabrakło koloru zielonego oraz żółtego słoneczka, które zaglądało do naszej sali przedszkolnej zachęcając nas do szukania oznak wiosny.

Bystrzaki układały podpisy do obrazków, sylabowe wyrazy oraz kodowały kwiatki na planszy. Upiększyliśmy naszą przedszkolną salę o wiosenne kwiatki, które wspólnie posadziliśmy.  Jako pracę plastyczną dzieci wykonały hiacynta stosując różne techniki. W pewnej chwili ku naszemu zaskoczeniu zapukał do naszych drzwi tajemniczy gość zostawiając pod drzwiami koszyk i list. Okazało się, że tym tajemniczym gościem była Pani Wiosna. W liście pozostawiła nam wskazówki i mapę dokąd mamy się udać. Zebraliśmy wszystkie kwiatki pozostawione przez Panią wiosnę i wykonaliśmy wszystkie zadania gimnastyczne o które prosiła, a także zaśpiewaliśmy piosenkę i rozwiązaliśmy zagadki. Ostatnia wskazówka doprowadziła nas do Marzanny, gdzie wypowiadając 3x zaklęcie i kołysząc kukłę do snu pożegnaliśmy zimę. W wiosennych nastrojach odwiedziliśmy kwiaciarnię, gdzie kupiliśmy stokrotki oraz bratki, które cieszą oko w naszym przedszkolu. Wiosno! Cieszymy się, że już jesteś!