Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Przedszkole Milenium Mali Odkrywcy
ul. Leopolda Okulickiego 3a
62-200 Gniezno
tel: 61 4245007
tel: 690-942-977
przedszkole@milenium.edu.pl

Newsletter
Zaproszenie od Dyrekcji
Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” to kraina bezpiecznej zabawy i opieki nad dzieckiem. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, logopeda oraz psycholog dbają o wszechstronny rozwój podopiecznych zgodnie z rozpoznanymi u nich uzdolnieniami. W formie zabawy uczymy podstaw języka angielskiego. A na sali gimnastycznej przedszkolaki zaspakajają naturalną potrzebę aktywności fizycznej.
Aktualności
Kolejne przygody małych badaczy
dodano: Wtorek, 16 kwietnia 2013 przez: Lidia Liberkowska
Nasze przedszkole wzbogaciło się o narzędzia niezbędne dla ciekawych świata "Małych Odkrywców" - lupy oraz mikroskopy. Dzieci uczyły się jak działa mikroskop i lupy, jak przez nie patrzeć, by małe rzeczy móc zobaczyć w dużym powiększeniu. Aby dzieciom łatwiej było zrozumienieć działanie tych pomocy, wspólnie przyglądaliśmy się jak wygląda mucha (jej nóźki oraz skrzydełka).
Doświadczenia z balonami
dodano: Czwartek, 4 kwietnia 2013 przez: Lidia Liberkowska

Zabawy z balonami są uwielbiane przez dzieci w różnym wieku. Jest to również doskonały materiał do ciekawych doświadczeń. „Mali odkrywcy” badali, jak można poruszać balonem bez dotykania, czy też jak podnieść bezdotykowo kawałki papieru. Dużą radość sprawiła im możliwość „czesania” przy pomocy balona.

W poszukiwaniu prezentów od Zajączka
dodano: Czwartek, 28 marca 2013 przez: Lidia Liberkowska

Parę dni przed Świętami Wielkanocnymi dzieci wyruszyły na poszukiwanie zajączka. Szukały go m.in. w szatni, w sali gimnastycznej, pod kwiatkami - w każdym zakątku przedszkola. Zrezygnowane wróciły do sali i jakież było ich zdziwienie. Okazało się, że w tym samym czasie zajączek był w sali i włożył prezenty do koszyczków.

Co kryje w sobie jajko? - doświadczenia
dodano: Poniedziałek, 25 marca 2013 przez: Lidia Liberkowska

Przedszkolaki "Mali Odkrywcy" poznawały budowę jajka. Zauważyły różnice w wyglądzie jajka gotowanego i surowego. Obserwowały też wpływ gorącej wody na surowe jajko. Na koniec zajęć wykorzystały również skorupki jajek wysiewu rzeżuchy. Będziemy razem obserwować jak rośnie i mamy nadzieję, że będziemy mogli ją spróbowac jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

Zabawy swobodne - budujemy dom i układamy puzzle
dodano: Piątek, 22 marca 2013 przez: Lidia Liberkowska

Zabawy swobodne dają naszym przedszkolakom możliwość działania zgodnie ze swoimi zainteresowaniami - mogą robić to, na co akurat mają ochotę. Do takich zabaw w naszym przedszkolu dzieci mają do dyspozycji m.in. kolcki piankowe, na których ćwiczą, budują z nich różne zamki czy domki. Dzieciom wiele radości sprawia również układanie piankowych puzzli, dzięki którym poznają róźne kształty.

Żegnamy Panią Zimę
dodano: Czwartek, 21 marca 2013 przez: Lidia Liberkowska
Przygotowania do pożegnania zimy przedszkolaki rozpoczęły już kilka dni wcześniej. Z wielkim zaangażowaniem wykonały wspólnie z opiekunem kukłę Marzanny. W dniu rozpoczęcia kalendarzowej wiosny odgoniły zimę i Marzannę. Powitały zaś wiosnę przynosząc do przedszkola jakiś zielony element - mamy nadzieję, że wiosna szybko przyjmie nasze zaproszenie. 
Archiwum wiadomości: [2019/2020] [2018/2019] [2017/2018] [2016/2017] [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014] 2012/2013 
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2020 by Dział IT GSW Milenium