Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Przedszkole Milenium Mali Odkrywcy
ul. Leopolda Okulickiego 3a
62-200 Gniezno
tel: 61 4245007
przedszkole@milenium.edu.pl
Newsletter
Zaproszenie od Dyrekcji
Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” to kraina bezpiecznej zabawy i opieki nad dzieckiem. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, logopeda oraz psycholog dbają o wszechstronny rozwój podopiecznych zgodnie z rozpoznanymi u nich uzdolnieniami. W formie zabawy uczymy podstaw języka angielskiego. A na sali gimnastycznej przedszkolaki zaspakajają naturalną potrzebę aktywności fizycznej.
Aktualności
Muzykowanie u Starszaków
dodano: Wtorek, 7 listopada 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
Dzieci z grupy STARSZAKÓW chętnie uczestniczą w ćwiczeniach i zabawach muzyczno-rytmicznych, które wyrabiają szereg dyspozycji psychofizycznych, takich jak: spostrzegawczość, pamięć, uwaga, szybka reakcja itp. Ćwiczenia rytmiczne aktywizują ich umysły i ciała, mobilizują do działania i wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną, wnoszą do zajęć muzycznych element ruchu i zabawy.
Jesienne zabawy z parasolem u Maluszków
dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
W tym tygodniu przedszkolaki z najmłodszej grupy poznały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni. Poprzez zabawy ruchowe Maluszki poznały co charakteryzuje wiatr oraz deszcz. Przedszkolaki zapamiętały, w co należy ubierać się jesienią, gdy np. wieje wiatr i pada deszcz.
Owocowy dzień w grupie Starszaków
dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
Dzieci z grupy Starszaków rozpoznawały owoce za pomocą zmysłów (węchu i dotyku). Dowiedziały się dlaczego jedzenie owoców ma duże znaczenie w codziennej diecie. W tym dniu nasi milusińscy zamienili się w kucharzy i samodzielnie wykonali zdrową sałatkę z owoców. Dumni kucharz zabrali swoją owocową „bombę witaminową” do domu aby poczęstować swoich bliskich. To był smakowity dzień!
Średniaki i Starszaki na cmentarzu
dodano: Wtorek, 31 października 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
W przeddzień Święta Zmarłych wybraliśmy się na spacer na pobliski cmentarz przyul. Witkowskiej w Gnieźnie. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.
Pasowanie na Przedszkolaka
dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
Dnia 27 października odbyła się uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Ceremonia rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i przedstawienia części artystycznej. Maluszki zaprezentowały piosenkę, wierszyk oraz taniec w parach.
Skarby jesieni wśród Maluszków
dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
Maluszki odkrywały skarby jesieni: orzechy, kasztany, jarzębinę, szyszki, żołędzie, grzyby, dynie, liście itp. Wykorzystaliśmy je do treningu pamięci czyli gry memory, liczenia, wystukiwania rytmu oraz sprawdzania jakie dźwięki kryją nasze skarby.
Archiwum wiadomości: 2017/2018 [2016/2017] [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014] [2012/2013] 
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2018 by Dział IT GSW Milenium